Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 30. ledna 2023 13:29

viktorka_od splavu jezis to sem podle tebe jednou pekla a bylo to bozi. Ale na me stejne trochu suchy, takze jsem to serizla v pulce a snedla jen vrsekpak sem byla spokojena

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49187 příspěvků moje polička 30. ledna 2023 13:50

711990  tak priste 2 slehacky!

Online Myrtila
Avatar
5267 příspěvků moje polička 30. ledna 2023 13:53

711990 Tyjo, a ja na to leju jenom 2/3 slehacky, protoze jinak mi to prijde moc mokry!  ale taky mi to moc chutna

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 30. ledna 2023 14:00

Myrtila mozna jsem to mela dat na vetsi plech, aby to bylo nizsi:) ale ja jsem extrem v ty suchosti!

Online Myrtila
Avatar
5267 příspěvků moje polička 30. ledna 2023 16:02

711990 No, a to jsem nedodala, ze to davam schvalne do mensiho vyssiho pekacku

Offline Pinot Noir
Avatar
29768 příspěvků moje polička 30. ledna 2023 16:15

viktorka_od splavu tak já zas nemám ráda mokrý buchty. Pro mě je ideál bábovka dusivka, ale nadýchaná jako obláček, ne jako balvan. 

Lití šlehačky jinam než do omáčky nebo polívky mě moc neláká. Si příště dojdu k 711990 pro ten suchej spodek.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. ledna 2023 16:19

Dáte mi recept na tu kokosovou mokrou? Mám doma kokos od Vánoc.

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 30. ledna 2023 16:38

Pinot Noirrada se podelim!

Offline Tabea
Avatar
8032 příspěvků moje polička 30. ledna 2023 20:36
Reakce na Evaeva:

Dáte mi recept na tu kokosovou mokrou? Mám doma kokos od Vánoc.

​Haha, já včera chtěla spotřebovat zbytky z Vánoc, takže jsem do babovky dala lískový ořechy, mandle i kokos. A jedno jablko, co už nebylo úplně křupavý. Děti ohrnuly nosy, v práci se jen zaprášilo.

Offline Karja
Avatar
44457 příspěvků moje polička 30. ledna 2023 20:40

711990 Pinot Noir Mě to takhle když to čtu taky nelaka, jakože šlehačka nezpracovaná, nalít do neceho....ale úplně se vidím, jak to pak do sebe hrnu půl pekáče, to jsem prostě já:-D:-D

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 30. ledna 2023 21:13

Karja presne tak!

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. ledna 2023 21:44

Karja no, já doufám, že mám málo toho kokosu a vyjde to třeba jen na půl dávky

Offline Karja
Avatar
44457 příspěvků moje polička 30. ledna 2023 22:03

Evaeva tak ted jsi mi připomněla že mám kokos a nevim do čeho ho dát....ne, nebudu to dělat!!!

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 30. ledna 2023 22:05
Offline Renusatko
Avatar
11684 příspěvků moje polička 30. ledna 2023 23:12

viktorka_od splavu a tu už jsem dlouho nedělala, tak asi přiští víkend.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49187 příspěvků moje polička 31. ledna 2023 08:43

Evaeva RYCHLÉ KOKOSOVÉ (RAFAELO) ŘEZY

 

• 2 hrnky polohrubé mouky• prášek do pečiva• hrnek cukru krupice• hrnek mléka• 3/4 hrnku oleje• 2 vejce• 1 hrnek kokosu• (1/2 hrnku cukr moučka)• 1 šlehačka 250 ml

 

Vymícháme těsto, vylijeme na plech a posypeme hrnkem kokosu, případně 1 hrnek kokosu + 1/2 hrnku práškového cukru. Ihned po vytažení z trouby na horkou buchtu vylijeme celou neušlehanou šlehačku. Dáme vychladnout do ledničky.

místo oleje dávám rozpuštěné máslo:-)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 31. ledna 2023 09:14
Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 31. ledna 2023 11:20

Tak jsem kvůli vám ráno běžela pro šlehačku dobrý to je 

Offline rozarka
Avatar
4201 příspěvků moje polička 31. ledna 2023 15:27

Pinot Noir a na tu ideální bábovku recepis máš? A mohla bych ho vidět? Ty tvarohové šátečky se ani nestačily ohřát (vlastně vychladnout) na talíři.

Offline Pinot Noir
Avatar
29768 příspěvků moje polička 31. ledna 2023 15:50

rozarka nejradši mám podle receptu od maminky, ta ho má zase od maminky... Nedávno jsem ho někomu psala na Instagramu, tak kopíruji sem. To šlehání je potřeba neodfláknout.