Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Kokoska
Avatar
34649 příspěvků moje polička 04. února 2023 08:00

Garfie pritom v Kolumbii maji skvele syry a krome bezne konzumace je cpou do vseho. Treba to davaji k takovemu ovocnemu necemu, co je jak hodne tuha marmelada - kostka syra a kostka toho sladkeho dohromady chutna moc dobre. Dokoce i do kakaa to rozpoustej, ale to mi nechutnalo a blbe se to ji, jak se to tahne. Ale takovy pan de queso, koule nebo zavitky z kukuricne nebo tapiokove mouky a strouhaneho syra, to byla dobrota.

Online continuity
Avatar
42712 příspěvků moje polička 04. února 2023 09:51

Kokoska do kakaa bych sýr nerozpoustela, ale táhnoucí se sýr v česnečce

Offline Garfie
Avatar
28430 příspěvků moje polička 04. února 2023 09:52

Kokoska To zní super, to jsem vůbec nevěděla, musím se jí na to příležitostně zeptat.

Offline Kokoska
Avatar
34649 příspěvků moje polička 04. února 2023 09:58

Garfie a jeste pan de yuca, mnam! Taam syr neni, ale je to skvely. Ono vubec vsechno jidlo je tam vyborny a porce jak pro drevorubce

Offline Kokoska
Avatar
34649 příspěvků moje polička 04. února 2023 10:02

continuity jo, to je lepsi kombinace. Ale ta tahnouci se hmota me stejne rozciluje.

Offline monis
Avatar
1608 příspěvků moje polička 04. února 2023 13:01

Kokoska s marmeládou se jí i finský leipäjuusto. Já jsem se tím pořád cpala na erasmu a kolikrát na něj dostanu hroznou chuť. Bohužel jsem ten sýr tady nikde nepotkala.

Offline tina
Avatar
6289 příspěvků moje polička 04. února 2023 13:04

JankaM je výbornej, viď? Měla jsem ho ve středu. V práci den nahouby, tak jsem si šla zlepšit náladu..

Online Sweet Potato
Avatar
40132 příspěvků moje polička 04. února 2023 14:20

Kokoska Ta kostka marmelády v našich podmínkách bývá dýňová, z Kapverd ji znám papájovou, mňam.

Online Sweet Potato
Avatar
40132 příspěvků moje polička 04. února 2023 15:32

K těm sýrům.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 07. února 2023 09:53

Môžem jedine odporučiť, či raňajky, rýchly obed alebo večera. Základ je baby špenát, cibuľka, dve vajcia, rajčiny, paprika, tortila. Jednoducho čo máte doma, kombinácií je veľa.

Offline Pinot Noir
Avatar
29768 příspěvků moje polička 07. února 2023 18:47

Další polívková série.

Offline tina
Avatar
6289 příspěvků moje polička 07. února 2023 19:12

Pinot Noir prosím pěkně, zajímal by mě recept na tu čočkovou se zelím.. Děkuju předem.

Offline Renusatko
Avatar
11684 příspěvků moje polička 07. února 2023 21:01

Pinot Noir Chci k tobě chodit na polévky

Offline Pinot Noir
Avatar
29768 příspěvků moje polička 07. února 2023 21:25

tina usmaženou cibuli trochu zapráším hladkou moukou, aby vznikla jíška, může být i tmavší, pak do toho vyklopím uvařenou čočku, přidám jemně strouhanou kořenovou zeleninu a přiliju vývar, tak aby hustota byla tak akorát a přidám hrst vymačkaného a na krátko nakrájeného kysaného zelí. Krátce povařím. Sůl, pepř, česnek samozřejmě. Opečené plátky klobásy jsou nepovinný bonus.

Měla jsem čočku na páře v plechovce tentokrát, takže úplná rychlovka. 

Offline Pinot Noir
Avatar
29768 příspěvků moje polička 07. února 2023 21:25
Offline Gatita
Avatar
8593 příspěvků moje polička 07. února 2023 21:35

Pinot Noir polevky vypadaji skvele. Musim rozsirit repertoar. 

jinak ja ted mela moc dobrou polevku z jablka. Urcite v ni byl i celer a slehacka, proste takovy krem. Ta kombinace by me nenapadla. 

Offline Karja
Avatar
44457 příspěvků moje polička 07. února 2023 21:47

Gatita No to je zajímavé.

Pinot Noir V té z pečené zeleniny máš řepu? Nebo jaký je to asi tak poměr jaké které zeleniny....?

Offline Pinot Noir
Avatar
29768 příspěvků moje polička 07. února 2023 23:02

Karja jo, řepu, ne moc, ale zdá se, že na velikosti jejího podílu nezáleží a výsledek je vždycky fialovej.

Tady byly batáty, dýně, mrkev, petržel, cibule, fenykl a ta řepa. Všeho tak stejné množství. Nic zeleného, aby to rozmixované nechytlo nějakou nehezkou barvu.

Offline Pinot Noir
Avatar
29768 příspěvků moje polička 07. února 2023 23:02

2x

Offline Pinot Noir
Avatar
29768 příspěvků moje polička 07. února 2023 23:06

Gatita já jsem dělala mrkvovou polévku s karamelizovanými plátky jablek a to bylo taky výborné. A do fenyklové nakonec najemno nastrouhám syrové jablko, od objevu této přísady dělám fenyklovou často, je to super.

Recept tu:

https://www.toprecepty.cz/recept/18756-fenyklova-polevka-z-avignonu/