Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Vari
Avatar
2208 příspěvků moje polička 10. února 2023 13:38

continuity Pri tom pomalym vareni se to tolik nenici, v tom hrnci je teplota pod bodem varu.

Online viktorka_od splavu
Avatar
49188 příspěvků moje polička 10. února 2023 14:08

Vari jo presne kvuli tomu se ptam, diky!

continuity no pak je to zeli ale tvrdy krupavy, jo? to ma byt? ja tim ze se to u nas nevarilo a v hromadnem stravovani to pro me je nepozivatelny, nevim ani jak ma chutnat:-)

Offline Vari
Avatar
2208 příspěvků moje polička 10. února 2023 14:18

viktorka_od splavu Nevim, jestli mas FB, ale ja dost inspirace cerpam ve skupinach Loudave vareni a Multifunkcni a pomaly hrnec.

Offline Pinot Noir
Avatar
29768 příspěvků moje polička 10. února 2023 14:31

viktorka_od splavu kysané zelí ale není tvrdé a křupavé. Souhlasím s continuity - zelí překrájím, nasypu do hrnce a přivedu k varu, pak stačí pár minut, než nachystám talíře a nakrájím knedlík.

Offline Allysa
Avatar
893 příspěvků moje polička 10. února 2023 14:37

viktorka_od splavu Dělám podle Kuchařky pro dceru, zatím jsem lepší nejedla.

Online viktorka_od splavu
Avatar
49188 příspěvků moje polička 10. února 2023 14:47

Allysa dekuju

Online continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 10. února 2023 15:07

viktorka_od splavu tak uz jsou ty tvrde molekuly narušené tím kvasením a následným pobytem v kyselem prostředí. 

Právě ta jídelní varianta, kdy se jídlo hodiny válí v teplotě padesát stupňů mi přijde nepoživatelná. 

Offline 711990
Avatar
18312 příspěvků moje polička 10. února 2023 15:38

viktorka_od splavu taky podle kucharky pro dceru a byl skvelej. Jen teda zakys.smetany jsem dala.pulku a into mi prislo hodne. A maso jsem opejkala rovnou na cibuli:) 

Offline Catherinne
Avatar
10783 příspěvků moje polička 10. února 2023 18:29

viktorka_od splavu jako přílohu nejraději knedlík, se zaťatýma zubama těstoviny.

Segedín vařím se zelím celou  dobu, my ho rádi měkký.

Offline Kokoska
Avatar
34649 příspěvků moje polička 11. února 2023 09:50

Slepici na paprice z uvarene slepice delala babicka a mne to strasne nechutnalo, to maso bylo takove divne, asi uvarene az moc, nevim. O moc vic mi chutna z kureciho, kdyz se syrove kousky poradne orestujou na cibulce.

Offline Karja
Avatar
44458 příspěvků moje polička 11. února 2023 13:52

Kokoska Já si myslím, že to byla třeba i dost stará slepice. Teď bych řekla že ty slepice z řeznictví jsou jen o něco starší kuře:-D, ale neruzim tomu. Jeden můj kamarád ale dělá v masném průmyslu manažera, já se ho zeptam, on ví jak je které zvíře co prodávají staré. 

Online continuity
Avatar
42716 příspěvků moje polička 11. února 2023 13:59

Kokoska já jsem kdysi ukecala tchána ať mi přiveze vynosenou slepici a i ten vývar byl z toho dost hnusny. Oni to dávali akorát psovi a pochopila jsem proč. 

Starká chovala nějaké smíšené masovo nosive plemeno a bývalo to lepší, ale maso z toho se dávalo akorát do polívky. 

Offline Kokoska
Avatar
34649 příspěvků moje polička 11. února 2023 16:18

Karja continuity je mozny, ze to byla stara slepice. Babicka to obcas dostala od sve sestry, ktera mela hospodarstvi, a ta by urcite jen tak mladou slipku neutratila. 

Vtipny bylo, kdyz jsem se vdavala, tak se babicka divila, proc nechci velky tlakovy hrnec, pry ze do maleho se mi nevejde slepice. Prave proto, babi! Takze mozna to bylo i tim varenim v tlakaci, ze to bylo takovy divny.

Offline Biely kvet
Avatar
4145 příspěvků moje polička 12. února 2023 16:02

Piekla som tortu vnučke k narodeninám,  chcelo by to ešte trochu doladiť ,  ale v podstate som spokojná. Chuťovo bola výborná,  s nutelovo- mascarpone-tvarohovou plnkou. 

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 13. února 2023 12:58

Biely kvet je nádherná, posnažila si sa, plnka musí byť vysoko jedlá, mňam.

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 13. února 2023 13:10

Vegánska karfiolová  polievka so zázvorom.

Offline Karja
Avatar
44458 příspěvků moje polička 13. února 2023 13:58

milacka Nádhera. 

Já jen slovně:-D. Dělala jsem polévku z pečené zeleniny podle Pinot Noir , tj. s jednou malou řepou a bylo to vynikající a pak jsem zkusila tento čokoládový koláč z riccoty a jako to si udělejte, to je tak jemné, rozplývající, uplně delux. Já jsem ještě navrch dala ušlehanou smetanu a jogurt, co mi zbylo, posypala susšenými jahodami....no jéje. 

https://hrnecvhlave.cz/cokoladovy-kolac-s-ricottou/

Offline milacka
Avatar
5881 příspěvků moje polička 13. února 2023 14:24

Karja škoda, že si koláč nevyfotila, nerada pečiem sladké, ale tento konkrétne asi vyskúšam. Vnukovi bude chutiť na 100%.

Offline Karja
Avatar
44458 příspěvků moje polička 13. února 2023 14:30

milacka No, mým dětem to třeba ani nenabízím, ony mají rády takové ty klasické piškotové věci. To víš na focení není čas a nevím čím to je, ale moje vyfocená jídla vypadají vždycky hůř jak reálně:-D

Offline RoSa
Avatar
10095 příspěvků moje polička 13. února 2023 15:41

když tu jedou ty čokodorty, tak sousedka zrovna včera přinesla na ochutnání tenhle:

sachr dort z jablek, výbornej!

zejtra budou masopustní koblihy, se těšim