Tu jsem viděla taky. Působilo to tak útulně, to je přesně ten pocit, který bych chtěla z Prahy mít...
Chlpáči a iné
na Praze je hrozně vidět, že ty brutální zásahy vůbec nefungujou, dálnice, která vede přesně srdcem města - hrůza od Florence po Nuselskej most, kde se zničilo úplně fungující město, kráter jak po bombardování kolem Nádraží Holešovice, kde stála stará čtvrť, atd., je toho strašně moc. A bohužel to pokračuje furt pryč, například úplně neměstotvorná nová radnice na Palmovce, jejíž vznik sleduju od začátku a je to navršenej průser na průser, aniž by s tím šlo cokoliv dělat, pokračuje to bouráním technických a průmyslových památek, hergot, asi mi praskne žilka, dejte sem rychle někdo nějakou kočičku nebo pejska!!!!
V téhle části, co bydlím já, se žije krásně. Je to tu jak na vsi, všichni se známe. Je tu klid. Jediný problém jsou obchody, kromě zeleniny, která je luxusní, tu jsou jen Žabky, nebo vietnamské večerky. První drogerie je až na Smíchově...
Máš pravdu, ty záseky do Prahy jsou hrozný. Já jsem sice zastánce myšlenky, že moderní architektura patři i do historických měst, ale v Praze se to moc nedaří...
A za velký průšvih považuju Václavák. To je opravdu strašná ostuda...
Krásná fotka!
Když jsem chodívala do práce z Letný (což je taky taková vesnice v dobrým slova smyslu) na Malou Stranu, pěkně pěšky, přes Letenský sady, Chotkovy sady a Lumbeho zahradu... všechno s těmi neuvěřitelnými výhledy, přes hradní nádvoří na zámecký schody... to jsem fakt měla pocit, že z Prahy lížu jen tu smetanu.
Ale teď ten "zásek" na Hradě, v podobě bezpečnostních rámů.... ![]()
našla jsem na Pinterestu (výborný nápad sledovat něčí nástěnku Orange cats
), přijde mi to nějak hrozně roztomilý :-D i na insta




Když se vracím domů a uvidím Mikuláše, rozbuší se mi srdce... To se fakt neokouká
.
Bezpečnostní rámy na Hradě jsou peklo, o Vánocích jsem tam ani nevodila návštěvy... Ale daleko větší peklo je ten pán, co tam sedí a asi ještě dlouho sedět bude...
Jsme pěkně OT, dejte sem někdo zvěř...
Taky komu by se chtelo nekam chodit, z takovy spolecnosti ![]()
A mladi se teda nastehovali k nam, coz Oticka znacne povzbudilo - nejen k jidlu, ale i ke zlobeni: sel mi rozhrabat postel (jindy zakazovana, dnes radostne vitana cinnost).
A hned mi poslali fotku ![]()

Chtěla jsem áchat nad fotkou, a pak jsem si přečetla ten zbytek. ![]()
Je mi to moc líto... Moc.
Rufíček tam na Vánoce byl, ale až těsně před zavíračkou, takže skoro sami. A ochranka si všimla chybějícího vočička (Prosim vás, zdá se mi to, nebo má ten pes jenom jedno oko? - tak asi fakt koukali, jestli neni omotanej dynamitem...)

Já mám jednu na téma, co si psi myslí o stěhování, aneb první foto v novém působišti.

A našli jsme tam takovej milej inzerát s nalezeným kotětem, tak snad se má dobře, i jestli ho původní majitel nesháněl.

vypadaj teda zabydleně :-D
Jsme skoro sousedky.
Jen my spadáme pod Hradčany, i když druhá strana cesty už je Malá Strana. S tím bušením srdce je to přesný - když jsem ráno chodívala z Petřína do práce ( a zase snad chodit budu ), tak ten pohled na Pražský hrad a Hradčany mě pokaždé dostal. Teď co jsem se v posledních letech dostala do Prahy jen párkrát za rok, tak je to bušení srdce ještě silnější. Jste starousedlík? Já chodila do školky do Hellichovky, stejně jako už moje máma ( a po nás ještě moje děti před stěhováním do Londýna ), pak do 1. a 2. třídy k Jezulátku zase stejně jako moje máma ( dokonce jsme měly i stejnou učitelku )
, pak jsem teda přesídlila na druhý břeh do Ostrovní. Já bych bydlení neměnila, ale my jsme na tom kopci přece jen trochu stranou...
vy se rozčilujete nad prahou. v bratislavě si v zájmu toho jejich strašného mostu s ufem zbořili pokud se nemýlím celé staré město. zbyl jim mini střed a už nic.
999 Ještě k té staré Praze - znáte knížky Dana Hrubého Pražské příběhy? Střípky vycházely jednu dobu v Reflexu. Nasbíral novodobé příběhy o jednotlivých domech, kdo tam žil, umřel, kde se co stalo, kde kdo koho zavraždil, kde měli základnu estébáci apod... Nechala jsem si to nadělit k Vánocům a čte se to jak detektivka.
Mě tam vytáhla malá neteř, ale objely jsme to tramvají a šly tam od Prašného mostu, tam byla jen malá fronta. Neteř se ochranky bála, nechtěla tudy projít... Nakonec se kluci otočili a dali jí šanci rychle proběhnout
.
Starousedlík bohužel nejsem, ale už nechci bydlet jinde
. Jinak je fajn, že vím o někom dalším, kdo tu bydlí.
O knížce jsem slyšela, v Reflexu četla ukázky, ale nemám ji. Díky za tip.
Kristepane, nočná lampa. ![]()

Pardon.
ta je hrozná. Hodil by se k ní konferenční stolek taková ta kovová ženská na všech čtyřech se skleněnou deskou ...![]()
Zdá se mi to jen, nebo je ten vypínač na šňůře fakt ve tvaru "kaki"?
(= náš povel pro velkou potřebu)
Můj tatínek je rodilý Smíchovák a protože ho osud a umístěnka vyhnala z Prahy, vždycky když k nám přijel, šel se podívat po městě i rodné čtvrti. Bydleli kousek nad Ženskými domovy, takže se vracíval zhnusen.
Nejnovější komentáře k vůním
Nejnovější články
Esxence 2026: Podruhé. Teda pokračování.
Esxence 2026: Poprvé. Doslova.
Guerlain Masterclass a my

