Jos mala zacala past v cerstvych trech mesicich (bio, korigo minus 4 tydny), pretacet se zacala ve ctyrech a pul (lezet na brise a rvat, ze na nem nechce byt, ji vydrzelo snad do pul roku, kdy se naucila zpet na zada) a od sedmi mesicu se plazi (po koberci) a na co chce, si dosahne. Takze asi nema uplne motivaci jit na kolena. A asi tri tydny sedi. Nedostane se do sedu predepsanym zpusobem, ze vsech ctyrech, ale treba po kojeni, kdyz mi lezi v naruci, se o me opre a posadi se. V tom sedu drzi, neni treba ji nijak podpirat,takze pasivni neni, ale nepodporuju ji v tom. No jsem zvedava, co se dozvim za dva tydny na fyzioterapii.
Vše o těhotenství a dětech
Dcera se poprvé přetočila na bříško v půlroce, ale strašně se jí to líbilo a vůbec neřvala. Sedla si a stoupla v jeden den v asi 9 měsících, kdy začala lízt si nepamatuju, ale vydrželo jí to do 15 měsíců, kdy se postavila a šla.
Jo a měla šprusličkovou postýlku i ohradu c kuchyni, ale nikdy ji nenapadlo se o ty šprusle stavět ![]()
Z jiného soudku: je při výběru autosedačky důležitější výška nebo váha dítěte?
Mohučanka my se řídili výškou, bo řídit se váhou, jezdí do tří let ve vajcu ![]()
Mohučanka ja bych řekla, že výška je důležitá pri prerustani sedačky, váha pri dorůstání. Pri prehodu do 15-36 je potreba mít těch 15, aby pasy auta udržely dítě. Takhle je to ale moc vseobecna otázka
MaeGandal jenže jsou děti, co jsou do menší sedačky už příliš dlouhé a váhové na tu větší nedosáhnou.
711990 díky ![]()
Mohučankazalezi, jakou chces kupovat...ale asi spis delka, podle novych EU smernic
MaeGandal jenže jsou děti, co jsou do menší sedačky už příliš dlouhé a váhové na tu větší nedosáhnou.
Ano, to je přesně můj (tedy dcery) problém. Má 13 kg a přerostla tu 9-18 kg, ale další je od 15 kg. Zatím jsem teda pátrala jen vágně, ale tu výšku neuvádí skoro žádný výrobce, takže jsem se šla poradit sem ![]()
711990 potřebuju nad 105 cm na lehkou váhu bez isofixu.
Mohučanka tak to presne sa stalo aj u syna. Mal 13 kíl ale sedačka do 18 mu bola malá. Tak som bola nútená kúpiť 9-36.
Mohučanka tyjo to je orisek! Chces asi posmernou vid
711990 jo, posměrnou. My jsme kvůli výšce dávali sedačku i po směru dřív, než jsem chtěla, ale ty nožičky trčely až někam k hlavové opěrce...
teď je dcera zase schopná šťouchat nohou řidiče zezadu do hlavy ![]()
Edit: je to ořech a navíc mně to vůbec nebaví ![]()
Mrakoplas mrknu na 9-36 kg. Ta by měla být na výšku nad 105 cm doufám ![]()
Mohučanka my jsme taky skončili u 9 - 36 kg, protože jsme to navíc řešili v době, kdy jsme tu jeho už potřebovali pro mladšího, tj. v jeho nejhubenějším období. Jiným způsobem, než touhle kategorií, to nebylo řešitelné.
continuity no, ale to je přesně ono. Váha je důležitá na přechod do nové, délka je důležitá pri vyrůstání. A ano, jsou extrémní případy, kde je to těžké a je třeba jít do těch mezikategorii
Mohučanka chapu, ony teda ty nohy prej nevadej, ale chapu:) (my mame 0-18 Cybex Sirona Z a ta je v protismeru polohovatelna, aby bylo vic mista na nohy, ale je to isofix) Napada me leda investovat par tisic(i presto ze nevydrzi dlouho), do ty Joie Stages, je az do 25kg, posmerna. No a nebo pak, ale s tim nemam zkusenost, Joie Every stage, ta je 9-36 a mela by byt na pasy.
EEvery Stage máme my, je vlastně od narození, je možná varianta na pásy i s isofixem.
Mohučanka mám pocit, že cybex by šel. Do 15kg je s tím přepínacím polštářem (nebo jak se tomu říká), pak se vyndá pod zadkem tenká deska a přípíná se pásem. Mám ji u rodičů, tak si nejsem jistá typem. Něco jako x-fix...?
edit: pallas něco. https://shop.cybex-online.com/en/de/pallas-g-i-size-gold.html Cybexy jdou použít s i bez isofixu.
711990 mně právě tehdy říkal doktor, že ty dlouhé nohy trčící nahoru vadí při čelním nárazu, že jsou tam různé síly a páky (řešila jsem to teda v roce a 3/4, ne u nemluvněte a zrovna tou dobou se nějak měnily i ty evropské směrnice a začala se víc brát v potaz i výška). Já sama o těch silách nevím zhola nic, už si to moc nepamatuju.
A díky moc všem za tipy, hned se mi hledá líp!
Tyhle sedačky už vypadají tak jako kosmicky, dospěle...
Nejnovější komentáře k vůním
Nejnovější články
Ataratma – vůně pocitů
Nasaj (vůně) v KORY
Esxence 2026: Zavíračkou to nekončí
