Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. března 2021 00:02

Mrakoplas vždyť si vyjmenovala asi dvacet slov! To je přece dobrý v tomhle věku.

Offline Mrakoplas
Avatar
9996 příspěvků moje polička 21. března 2021 00:07

Evaeva tak zvuky zvierat a sirény za slová ja nepočítam :) ale píšem, nevadí mi to ani netrápi, rozumie nám všetko a k slovu by sa pri staršom aj tak nedostal

Offline slniecko admin
Avatar
19592 příspěvků moje polička 21. března 2021 03:13
Reakce na MP Meri:

Karja Já třeba čas na hřišti beru fakt jako odepsanej. Půl hodiny tam jdu, pak tam hodinu čumim, mrzne mi prdel, občas dítě zvednu tam nebo onam a pak zas jdu půl hodiny zpátky. Pro mě zhmotněný peklo. Že bych se bavila s někým cizím nepřichází v úvahu, maximálně si tak sem tam něco počtu na telefonu, ale stylem že ho stokrát vytáhnu z kapsy, přečtu tři slova a zase jdu něco řešit. 

Na zagradě bych měla aspoň minimálně šanci dělat něco svýho. Prostě i kdybych měla jánevim hrabat listí tempem metr za hodinu, tak mi to přijde užitečnější. 

A preto som trvala na dome na vidieku keď sme sa chystali na deti. No. Aj som ho mala. No. A potom sa mi narodili takí neuveriteľní malí extroverti, že kým ostatné deti v štvrti sa hrali na tých svojich záhradkách, tak ja som išla každý deň dvakrát trištvrtehodinu tam a trištvrtehodinu nazad na najbližšie sídlisko, kde mohli byť na normálnom ihrisku s inými deťmi. Záhradu boli ochotní tolerovať len v horúčavách, ak bol napustený bazénik, ale len raz denne. Druhýkrát muselo byť to ihrisko .

Online Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 21. března 2021 07:30

Prosím o radu, jaké pastelky jsou nejvhodnější pro čtyřleté, ne příliš zručné dítě - klasické dřevěné nebo voskovky?

Offline mnum
Avatar
2141 příspěvků moje polička 21. března 2021 07:40
Reakce na MP Meri:

Karja Já třeba čas na hřišti beru fakt jako odepsanej. Půl hodiny tam jdu, pak tam hodinu čumim, mrzne mi prdel, občas dítě zvednu tam nebo onam a pak zas jdu půl hodiny zpátky. Pro mě zhmotněný peklo. Že bych se bavila s někým cizím nepřichází v úvahu, maximálně si tak sem tam něco počtu na telefonu, ale stylem že ho stokrát vytáhnu z kapsy, přečtu tři slova a zase jdu něco řešit. 

Na zagradě bych měla aspoň minimálně šanci dělat něco svýho. Prostě i kdybych měla jánevim hrabat listí tempem metr za hodinu, tak mi to přijde užitečnější. 

​ja jsem si ted zacala na hriste brat sluchatka a posloucham si tam neco svoje a hodne mi to pomohlo. Jinak to pro mne byla taky strasna nuda a pruda, jak si starsi hraje a mala bud spi anebo ju musim nosit. Ted mam pocit ze delam i neco malo pro sebe a dokazu pri tom zrelaxovat

Offline mnum
Avatar
2141 příspěvků moje polička 21. března 2021 08:11
Reakce na Potrefenáhusa:

Jos tak já v tu Prahu furt doufám :-) To řízení se obavam, ze už asi nezlomim a tady to bez toho fakt nejde, bez auta cokoli fakt zoufalý. Ale když to neslo bez ditete, těžko to půjde s nim :-( jak tu tuhle někdo psal, ze asi v minulým životě někoho zabil... to budu nejspíš já. A snazim se to zlomit už celkem dlouho, kondicky a tak, už asi 15 let. Nevim, no. 

taky jsem neřidič, resp. řidičák jsem si udělala před víc než 10 lety a řídila jsem přesně jednou- v arizonské poušti kde jsme za hodinu potkali tak jedno auto Do normálního provozu si netroufnu, strašně se bojím, že bych neuměla pohotově zareagovat a někoho bych zabila. Ale spousta lidí to nedokáže pochopit a má to za moji pohodlnost.

Offline dzizisketa
Avatar
9007 příspěvků moje polička 21. března 2021 08:32

Malý sedí na gauči a s manželem koukají na Minions. Vypadá to, že má další oblíbený pořad. Po Angry Birds, sestřizích rallye a Kobře 11.

Offline mnum
Avatar
2141 příspěvků moje polička 21. března 2021 08:35
Reakce na Evaeva:

Potrefenáhusa rozhodně, já tu jsem fakt spokojená. Bohatě mi stačí jít s dětmi tři sta metrů po Andělu a mám osypky. Vršovice možná bez dětí, i když uznávám, že anděl je o dost horší. Babička tam pořád bydlí, akorát o kus jinde.

​ve Vršovicích bydlím a jsem spokojena. Nevýhoda je starý dům (bez sklepa a výtahu, to je s kočárkem nevýhoda, ale taky jsme to vyřešili), a pak ty kopce + kočárek/dítě na nějakém dopravním prostředku). Ale jinak mám do půlhohiny pěšky několik parků, jeden tedy přímo u baráku, a aspoň 5 hřišť, tak s dětma můžu obměňovat trasy našich vycházek. Ale taky záleží, kde ve Vršovicích, takové okolí Vršovické (Koh-i-noor, Eden) asi nic moc, zato cca Čechovo nám. až Krymská je fajn  Za pár měsíců se budeme kousek stěhovat do vedlejší čtvrti, jsem zvědavá, jak se usídlime tam 

Offline Gatita
Avatar
8658 příspěvků moje polička 21. března 2021 08:51
Reakce na MP Meri:

711990 To je právě logika, která je mi úplně cizí . Já právě vůbec nechci dělat aktivity, který nějak "zaberou" čas, nebo zabijou den. Já chci pracovat a dělat si svoje věci a u toho druhou rukou obstarávat dítě

​mam to stejne, jenze predstav si tu hruzu, kdyz nekdo uz zadne svoje veci nema. Nebo ma, ale jsou takoveho typu, ze u deti neprojdou. Ja si treba vubec nemuzu sednout s knizkou (studiem, praci) nebo si vytahnout podlozku na cviceni. Ony mi dovoli tak maximalne stat u plotny nebo myt okna, proste nejakou akci ve stoje, jenze okna jsem letos myla uz 5x a furt jsou zas.any. Takze me pak drti min travit ten cas venku nez doma v revu a mezi hromadama hracek a temi uslintanymi okny. To se to fakt venku snazim natahovat i umele. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. března 2021 08:51

mnum tak u nás jsou ty kopce taky, hlavně cesta k nám je do kopce. Pro mě by to nebylo, tady je té přírody víc, jsou to prostě domy v parku. Sice velké domy, ale stejně. Tady jsou i hodně oddělené trasy pro pěší a silnice, což asi nemají všechna sídliště, to mi hodně vyhovuje, i když s autem je to horší.

Offline Pinot Noir
Avatar
29973 příspěvků moje polička 21. března 2021 08:59

Gatita ježiš, uslintaný okna . Já už je vůbec nemyju, zbytečná činnost. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. března 2021 09:02

Pinot Noir ano. Chystám se na to někoho objednat, ale čekám až bude lepší epidemiologická situace, už asi tři měsíce:) Už jsou tak rok a půl nemytá, ale možná rok už nepozoruju žádnou změnu;)

Offline mnum
Avatar
2141 příspěvků moje polička 21. března 2021 09:18

Evaeva moje okna nemyta od léta, stydím se už sama před sebou, hlavně ráno a dopoledne, kdy prudce do nich svítí sluníčko V příštím týdnu se má konečně oteplit, tak se budu muset na ně vrhnout. 

Offline Pavlena
Avatar
6921 příspěvků moje polička 21. března 2021 09:21

MP Meri ono i v tom prťavým brně jsou místa, kde bych s dítětem fakt bydlet nechtěla (a bez dětí by to bylo super),

​tak a to by me ted zajimalo, ktera mista mas na mysli..

Offline continuity
Avatar
43345 příspěvků moje polička 21. března 2021 09:25

mnum buď v klidu, já myla okna nějak v listopadu a stejně přes ně není vidět, jak jsou zaprášené. teď jsme se s mužem nějak sladili, že se snažíme ten bordel průběžně vytlačovat z obytných ploch, ale je to teda neustala dřina. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49396 příspěvků moje polička 21. března 2021 09:40

Pavlena ex-svagrova bydlela na ceske vedle zary, kamarad na kounicove hned zkraje u moravaku.. ja tam kdysi prave po bytech koukala kdyz jsem mela skolkove dite a dum ze ktereho se da vyjit ven jedine rovnou na frekventovanou ulici me uplne desil. na druhou stranu hned kousek dal se daji najit byty s velkyma zahradama ve vnitrobloku a to je super

a abych nezapomnela tak kolegyne se kdysi zas naopak z vinohrad kde pry byla jedna varna vedle druhe s pubertaky radeji odstehovala na vesnici, protoze pry uz jim fetoval kazdy druhy spoluzak..

Offline Mrakoplas
Avatar
9996 příspěvků moje polička 21. března 2021 09:58

mnum ja som umývala naposledy keď sme sa sťahovali, to je apríl minulého roka . Jedine teda balkónové sklo zvnútra pretieram pravidelne, decká ho ocapkaju a olizuju

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. března 2021 10:57

Mrakoplas ti naši právě oťapkávají a olizují všechny, oni si všude přisunou nějakou stoličku. Starší má vůbec nějaké olizovací období, olizuje zábradlí, madla a tuhle dokonce olízl muži paži:)

Offline Karja
Avatar
44807 příspěvků moje polička 21. března 2021 11:09

Gatita Já nemůžu stát ani u sporáku! Neprochází mi ani žádná domácí práce. Takže sedím na koberečku a občas klafam do mobilu:-D. Jen po obědě jsou vzácné chvilky pohody, takže jsem třeba hned po obědě vařila na druhý den:-D. Teď je v tyto vzácné hodne okamžiky občas hlídá sambo, takže já jdu většinou na nákup:-D. Ale pak si zas dam natajnacku u rodičů kafe, než třeba slyším ránu hlavou na dlažbu nebo tak:-D

Offline Karja
Avatar
44807 příspěvků moje polička 21. března 2021 11:10

Gatita Jo a odejít na ten nákup, to je jak úniková hra, aby mě nikdo neviděl a neslyšel:-D