"Blbé" dotazy / Co nutně potřebujete vědět

10. srpna 2014 15:10
Offline stes
Avatar
9305 příspěvků moje polička 23. srpna 2024 05:57

Myrtila jdi po tom,už jen z principu. Já takhle byla překvapená loni,když jsem tam našla stovku za telefonickou konzultaci,která spočívala v tom,že jsem volala a objednala se. A podruhé,když tam byla konzultace v době,kdy jsem byla na na dovolený mimo ČR  a nicjsem nepotřebovala. Pojišťovna to přijala jako stížnost,ale až teď si uvědomuji, že  jsem se nepídila po výsledku 

Offline rozarka
Avatar
4218 příspěvků moje polička 23. srpna 2024 06:49

Myrtila Mě na to upozornil můj lékař, když mu pojišťovna neproplatila prevenci s tím, že si to nárokoval můj předešlý. Takže jsem musela na pojišťovně podepsat prohlášení, že skutečně k bývalému nechodím. 

Online jerry
Avatar
11269 příspěvků moje polička 23. srpna 2024 07:30

Myrtila 

Kazdopadne bych to resila.

Offline letfenixa
Avatar
10905 příspěvků moje polička 23. srpna 2024 07:51

Ja som zistila, že aj moja aj malého alergologicka (rôzne doktorky) si dávajú zaplatiť návštevu a konzultáciu v prípade, že ja si online objednam liek a oni mi napíšu erecept. Iní lekári to nerobia.

Offline RoSa
Avatar
10195 příspěvků moje polička 23. srpna 2024 07:54

Myrtila

a nemáš někde úrazový/životní pojištění? jestli si to nevyžádali oni ale asi ne...

Offline Myrtila
Avatar
5359 příspěvků moje polička 23. srpna 2024 08:02

RoSa To docela pochybuju, pojištění mám, ale nověji uzavřené a o tom předchozím doktorovi ani nevědí. Nehledě na to, že to by šlo snad přese mě? Kdo jsou moji lékaři?

rozarka No, v tomto případě jde o gynekologa, takže pokud by si mě ten druhý nějak začal nárokovat, možná by s tím proplácením moje momentální doktorka měla problém. 

stes jerry Postrčily jste mě, za 2 týdny jdu ke své gynekoložce, tak se jí pro jistotu zeptám, jestli po něm nic nechtěla, a pokud ne, budu to řešit. 

Offline stes
Avatar
9305 příspěvků moje polička 23. srpna 2024 08:05

letfenixa jojo,to dělá můj gynekolog.  Někteří jsou fakt strašný vyžírky.

Offline Mrakoplas
Avatar
9996 příspěvků moje polička 23. srpna 2024 08:18

Na zaklade tejto debaty som sa pozrela do appky VsZP. Neviem ci som v detskom vlakne spominala nasu "uzasnu" logopedicku, ktora mladsieho vyhodila, lebo nespolupracoval - plakal a bal sa jej. Ona je taka prisna a on sa potrebuje trocha okukat, inak sa cudzich ludi trocha boji. Tak ich po 5 minutach vyhodila, ze si mame najst noveho logopeda, ze ona na to nema cas. A na poistovnu vykazala vykon s popisom "mierna dusevna zaostalost" . Dusevne zaostaly je tu dakto iny. Boze jak som sa teraz vytocila.

Online jerry
Avatar
11269 příspěvků moje polička 23. srpna 2024 08:19

letfenixa stesi

Napsani receptu je ukon, takze narok na uhradu ma. I kdyz se nam to treba nelibi.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. srpna 2024 08:21
Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 23. srpna 2024 08:24

jerry ano i kdyz pisu recept sobe, chce to kod "minimalni kontakt s pacientem" jako vykodovani pojistovne

Offline 711990
Avatar
18323 příspěvků moje polička 23. srpna 2024 08:28

Mrakoplas takhle si Tondova logopedka uctuje navstevy taky "LOGOPEDICKÁ TERAPIE ZVLÁŠTĚ NÁROČNÁ POSKYTOVANÁ PŘI HOSPITALIZACI, V AMBULANCI, VE STACIONÁŘI A V DOMÁCÍM PROSTŘEDÍ".

Offline Mrakoplas
Avatar
9996 příspěvků moje polička 23. srpna 2024 08:59

711990 ja normalne moc neriesim co si tam lekari vykazu (pokial to nie je uplne od veci). Viem, ze platby od poistovni maju u nas ambulantni lekari uplne smiesne. Tak mam pochopenie. Ale henta puchra (pardon) ma nahnevala. Ale ona sa tak sprava bezne. Kolegyni ochoreli vecer pred terminom deti, tak jej rano volala, ze nemozu prist. Logo jej vynadala, ze ako ona k tomu pride, nema to teraz zaplatene a polozila jej telefon

Online Sweet Potato
Avatar
40493 příspěvků moje polička 23. srpna 2024 09:10

letfenixa A smí oficiálně napsat recept na dálku, bez vyšetření?

Online Sweet Potato
Avatar
40493 příspěvků moje polička 23. srpna 2024 09:11

Mrakoplas Uaaaaa

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 23. srpna 2024 09:48

Sweet Potato na chronický problém jako alergie podle mě může psát opakovaně bez návštěvy rok

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49376 příspěvků moje polička 23. srpna 2024 11:00

Evaeva jj v cesku urcite, stejne jako gynekolog antikoncepci nebo hst

Offline continuity
Avatar
43196 příspěvků moje polička 23. srpna 2024 11:16
Reakce na jerry:

letfenixa stesi

Napsani receptu je ukon, takze narok na uhradu ma. I kdyz se nam to treba nelibi.

​Ja s tím teda nemám problém. Představuji si, jak doktor půl hodiny po pracovní době posílá recepty, co se mu nasbírali za cely den a musí to dělat jako volnocadovou aktivitu. Proč? Ty úhrady nejsou zas tak vysoké, za ten recept si vyučtuje 54 Kč. 

 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
49376 příspěvků moje polička 23. srpna 2024 11:29

continuity tak byla rec o uctovane osobni navsteve a konzultaci. to teda v poradku urcite neni. a neni to za 54 kc. nikdo nerika ze to maji delat zadarmo, ale asi na to bude jina kolonka... za tech 54,-

Offline Lilly_Ku
Avatar
4548 příspěvků moje polička 23. srpna 2024 12:57

vedu v praci velkej strategickej projekt (kterej jsem sama iniciovala), krome toho zastupuju sveho byvaleho manazera, ktery slozil funkci.

je to jinej typ prace, nez jsem delala doted. mam dobrej feedback, ale stresuje me to a zhorsilo se mi spani.

je nadeje, ze si na tu zmenu zvyknu a postupem casu me to bude stresovat min? nebo spis znamka toho, ze se na takovy ukoly/pozice nehodim a mela bych se na ne vykaslat?

ten zastup mam na par mesicu, vedeni by mi ten tym asi rado dalo podle nejakych prvotnich signalu, ale chci si to nejdriv vyzkouset, at vim, co by to obnaselo.

mela bych dodat, ze si cenim sveho volneho casu,  nejak vylozene zamerena na karieru nejsem, ani ochotna delat nijak moc prescasy, myslim, ze pracuju dobre. i kdyz ted prescasy skoro nedelam, mam problem po praci nemyslet na praci, obcas se budim v noci.